Неліцензійні програми

Дійсно, більшість українських інтернет-користувачів наражаються на небезпеку ще й тому, що використовують неліцензійні антивіруси. До того ж, неліцензійне програмне забезпечення - менше захищене від нападу вірусів, говорять експерти.
Адже купуючи або скачуючи піратську програму, ви ризикуєте не лише тим, що вона виявиться "обрізаною". На ній одразу можуть бути прописані віруси, які можуть привести до загибелі даних у вашому комп'ютері або навіть на сервері.
В європейських країнах боротьба з піратством у сфері програмного забезпечення ведеться давно. Хоча і там цей феномен залишається доволі поширеним. Окремі держави-члени ЄС навіть ухвалили спеціальні закони, що забороняють користування неліцензійними комп'ютерними програмами.
Наступ на комерційні установи, що продають копії software, ведуть не лише правоохоронні органи, але й самі компанії-виробники цієї продукції, що широко представлені у Західній Європі.
Наприклад, у Франції, де за підрахунками експертів, рівень комп'ютерного піратства сягає більше 40 %, компанія Microsoft нерідко звертається з позовами до судових установ проти тих чи інших фірм.
Виробники комп'ютерних програм також регулярно інформують місцеві державні установи про багатомільйонну шкоду, що піратство також завдає бюджетам цих країн.
Водночас, проти заборони користування копіями дорогої ліцензованої продукції виступають самі споживачі. Наприклад, введення нових законів та правил, націлених на викорінення нелегальних скачувань в мережі та користування неліцензованою комп'ютерною продукцією викликали широкі масові протести у Швеції, Німеччині та інших європейських країнах.
На захист простих користувачів персональними кормп'ютерами стають і політики. Нещодавно виникли так звані "Партії піратів" у Німеччині та Естонії. А прихильники легалізації "піратства" у Швеції на минулорічних європейських виборах навіть отримали одне місце у Європарламенті.
Є дані, що Україна входить до десятки держав, у яких розробляють найбільше комп'ютерних вірусів. Але директор з питань технологічної політики Майкрософт Олександр Орєхов каже, що визначити конкретне географічне походження вірусів досить складно. Більш вірогідно, що найбільша кількість потужних хакерських угруповань розташована у країнах ЄС та США. Адже саме туди надходить більша частка прибутків від поширення вірусів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу